Oblika prispevka

Oblika prispevka je za letošnji simpozij točno določena. Prosimo vas, da sledite tehničnim navodilom za pisanje, ki jih najdete v predlogi. Vsak prispevek ima lahko največ 3000 besed in štiri poglavja (poimenujete jih lahko tudi drugače):

 

1) PREDSTAVITEV TEME

Prispevki naj temeljijo na PRAKTIČNEM PRIMERU. V predstavitvi teme se osredotočite na eno izmed ponujenih tem in jo analizirajte na podlagi strokovne literature. V uvodu opredelite področje, ki ga boste v nadaljevanju podkrepili s praktičnimi primeri.

2) OSREDNJI DEL PRISPEVKA

Jedro prispevka namenite PRAKTIČNIM PRIMEROM, ki jih obravnavate v vaši šoli ali pri pouku. Razložite, na kakšne načine realizirate vidike trajnosti, kako v pouk vključujete digitalno in medijsko pismenost. Podajte konkretne primere kako se soočate z obravnavano tematiko, kje zaznate težave, kaj bi bilo potrebno izboljšati na omenjenem področju, kako bi se lahko povezali z lokalnim okoljem ali ustanovami.

3) ZAKLJUČEK 

V zaključku od vas pričakujemo POGLED NA OBRAVNAVANO TEMO V PRIHODNOSTI. Ta je lahko na makro ali mikro nivoju vzgoje in izobraževanja.  Kako vidite napredek tematike v prihodnosti, kam nas bo vodila, tako pedagoško kot v širšem družbenem kontekstu.

4) VIRI IN LITERATURA

V skladu z navodili za navajanje, ki jih najdete v predlogi, navedite vsaj tri vire. Posamezne enote virov oštevilčite in po abecedi navedite priimke avtorjev ali naslove publikacij. Uporabljenih virov ne delite po posameznih vrstah gradiva.

Morebitne PRILOGE umestite na konec prispevka za poglavjem Viri in literatura kot samostojno 5. poglavje.

Tehnična navodila za pisanje prispevka najdete v predlogi.

Da bo prispevek zagotovo oblikovno ustrezen, ga pišite kar v predlogo, izbrišite pa tisto, česar ne potrebujete.

 

Opozarjamo vas, da morajo biti prispevki jezikovno pregledani.